Ticari Buzdolabı ve Ev Tipi Buzdolabı Karşılaştırması

Öncelikle Ticari Buzdolaplarına bir göz atalım. Özellikle gıda sektöründe ürünlerin bozulmaması ve aynı zamanda firmaların, müşterilerin görecekleri yerlerde ürünlerini teşhir etmeleri için tasarlanan buzdolaplarına ticari buzdolabı denmektedir. Müşterilerin ilgisini çekecek mahiyette ve görsellikte düzenlenmiş olan buzdolapları, kişilerde daha fazla alışveriş yapma hissini de uyandırdığından, ticari kârlılık açısından da önem arz etmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte pastane, market, restoran, büfe, kasap ve endüstriyel mutfaklarda kullanılan ticari buzdolapları, daha kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmeye başlanmıştır. Ticari buzdolaplarında genel olarak; Özel Dokunmatik Kontrol Panelleri, Kendinden Kalıplı Raf Sistemleri, Free Poliüretan İzolasyon, Akıllı Defrost Sistemi, Otomatik Su Buharlaştırma Sistemi ve Nem Kontrol Sistemleri gibi birçok fark yaratan özellikler bulunmaktadır.

Çağın gereksinimleri karşılayabilmek için üretici firmalar ticari buzdolabı üretiminde adeta birbirleriyle yarışmakta, en dayanıklı ve kaliteli ticari buzdolabını, en uygun fiyatla üretip sektördeki açığı kapatma gayreti içinde bulunmaktadırlar. Bununla birlikte, hizmet sundukları müşterilerin mekân ve imkânlarını göz önünde tutarak, istenilen ölçülerde, kaliteli, uzun süre dayanıklı, estetik ve yüksek izolasyonlu ticari buzdolabı üretmektedirler. Kullanım amaçlarına göre birçok tasarım ve dekorasyon tipleri de mevcuttur. Örneğin depo tipi kapalı ticari buzdolabı iç ve dış gövde paslanmaz çelikten üretilirken, kapılı teşhir ticari buzdolabı ise iç ve dış gövde PVC kaplı galvanizden üretilmektedir.

Şimdi biraz da ev tipi buzdolaplarından bahsedelim. Ticari buzdolabı ile temelde aynı görevi yapan ev tipi buzdolabı, günümüz ev hayatının vazgeçilmez eşyalarının başında gelmektedir. Üretici firmalar; estetik, dayanıklı, farklı ve göze hoş gelen tasarımlara sahip, kolay kullanışlı, estetik uyuma sahip, bakım, onarım ve tamirat bedelleri ekonomik olan ev tipi buzdolabı üretmektedirler.

Bunların yanında, müşterilerin ekonomik durumlarını da göz önünde bulunduran üreticiler, özellikle konutlarda en fazla elektrik tüketen elektronik aygıtların başında gelen buzdolabı üretiminde, yüksek verimlilik oranına sahip “A” sınıfı buzdolabı imalatı yapmaya başlamıştır. Bununla birlikte “A” sınıfından “G” sınıfına kadar değişik verimlilik oranında buzdolapları da üretilmektedir.

Bilindiği üzere satın alınması esnasında her ne kadar “A” sınıfı buzdolabı pahalıymış gibi görünse de, bozulana ya da yenisiyle değiştirileceği zamana kadar geçen süre içerisindeki elektrik maliyeti hesaba katıldığında, “A” sınıfı buzdolabı çok daha uygun fiyata denk gelmektedir.

Buzdolapları Arasındaki Temel Farklar

 Ticari buzdolabı ile ev tipi buzdolabı arasındaki farkları irdelediğimizde; ticari buzdolabının içerisine daha çok malzeme konması istendiğinden ticari buzdolabı, hacim ve genişlik olarak ev tipi buzdolabına göre daha büyük üretilir. Ancak müşterinin tercihi doğrultusunda elbette ki değişik ebatlarda ürün seçenekleri de vardır. Güvenlik ve çeşitli nedenlerden dolayı ticari bozdolabında özel kilitleme sistemleri mevcuttur. Oysa ki ev tipi buzdolabında daha çok kullanım kolaylığı ve pratiklik ön plana çıkmaktadır.

Çok büyük olarak üretilen ticari buzdolapları, haliyle ev tiplerine göre daha ağırdır. Bununla birlikte ticari buzdolabının elektrik sarfiyatı, ev tiplerine göre biraz daha yüksektir. Ticari buzdolaplarında, ev tipi buzdolabına oranla daha yüksek soğutma kapasitesine sahip sistemler kullanıldığından verimlilik de daha iyi olmaktadır. Ev tipi buzdolaplarında estetik, tasarım ve şıklık ön planda tutulurken, ticari buzdolabında dayanıklılık ve güvenlik çok daha ön plandadır.

Ticari buzdolabının işçilik işlemleri daha zahmetli ve bakım, onarım ve tamirat bedelleri daha yüksek iken, ev tipi buzdolabında bu hizmetler daha ekonomik ve daha az zahmetle yürütülmektedir. Özellikle hacim olarak çok büyük olan ticari buzdolabının nakliyesi, ev tipi buzdolabının nakliyesine göre daha zahmetlidir. İşte ticari buzdolabı ile ev tipi buzdolabı arasında genelde yukarıda arz edilen konularda farklar olduğu göze çarpmaktadır.

Esasen şunu belirtmek gerekir ki temelde hem ticari buzdolabı, hem de ev tipi buzdolabı yukarıda bahsedilen temel faklılıkları bünyelerinde barındırmaktadır. Ancak bazı özellikler diğerine göre daha baskın çıkmaktadır. Örneğin, ticari buzdolabı üretilirken de elbette ki tasarım, estetik ve şıklığa önem gösterilir ancak ev tipinde bu özellik daha da baskındır. Bu nedenle de, buzdolaplarının işlevleri benzerdir ancak, kullanım alanına göre gerekli ilave düzenlemeler yapılmıştır.

Firmamız uzmanı olduğu ve alanında son derece kendini iyi yetiştirmiş personelimiz ile uzun yıllardır, İstanbul başta olmak üzere güzel ülkemizin tüm il ve ilçelerinde, Ticari Buzdolabı ve Endüstriyel Buzdolabı konularında bakım, onarım ve tamirat işlemleri yürütmektedir.

Siz değerli müşterilerimize daha iyi ve kaliteli hizmeti, en ucuz ve hızlı bir şekilde sunmaktan gurur duymakta ve bu güne kadar yapmış olduğumuz yüzde yüz garantili bakım, onarım ve tamirat işlemlerinden şikâyet almadığımızı belirtmek isteriz. Bilakis, siz değerli müşterilerimizden memnuniyet ifade eden sözler duymakta ve bu sözler de bizleri daha da fazla gururlandırmaktadır.

Firmamız, Ticari Buzdolabı ve Endüstriyel Buzdolabı konularında bakım, onarım ve tamirat işlemleri haricinde, çeşitli marka ve modellerde ikinci el buzdolabı vb. ürünler de satmaktadır. Firma olarak, bünyemizde bulunan profesyonel mesai arkadaşlarımız ile birlikte, her tür ticari buzdolabı bakım, onarım ve tamirat işlemleri konusunda çok iddialıyız. Ziya Paşa ne güzel söylemiş “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” diye. İşte bu bilinçle yapmış olduğumuz her işin arkasındayız.

Firmamız hafta içi her gün ile Cumartesi günü saat 08.30 – 19.30 arasında İstanbul ile tüm il ve ilçelerimizde siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Ürün çeşitlerimizi ve hizmetlerimizi görmek için lütfen web sayfamızı ziyaret ediniz. Hizmetlerimiz ile ilgili sormak istediğiniz her türlü konuyu, iletişim kanallarımızı kullanarak bize iletebilirsiniz. Size, yetkili personelimiz tarafından en kısa sürede geri dönülerek yardım sağlanacaktır.